Certifikace škol

Jaké jsou přínosy IES certifikace?

1. Vaši studenti získají mezinárodní certifikát k lepšímu uplatnění na trhu práce
2. Vaše instituce zvýší svůj kredit, získáte konkurenční výhodu a veřejnost upozorníte na přednosti své školy

Jaká je platnost certifikace?

Platnost certifikace je 4 roky, poté se vyplňuje dotazník pro recertifikaci.

Jak probíhá certifikační proces školy?

1. Vyplnění přihlášky do projektu na webu IES
2. Podpis smlouvy online nebo v rámci osobního jednání v kanceři IES v Brně
3. Příprava podkladů pro online dotazník (cca 1 měsíc)
4. Certifikační proces a přidělení ratingu instituci a vzdělávacím programům (1 měsíc)
5. Vydávání IES a ICI certifikátů absolventům vzdělávací instituce

Co je mezinárodní certifikát IES?

Mezinárodní doklad určený pro trh práce v tuzemsku i zahraničí, na kterém je uveden rating školy a vzdělávacího programu. Certifikát je vydáván v anglickém jazyce a překladu do úředního jazyka. K dispozici jsou překlady do dalších 20 jazyků.

Co je mezinárodní ICI certifikát?

ICI certifikát uvádí odborné kompetence, které student získal během studia. Zároveň obsahuje seznam významných firem a institucí informovaných o projektu Certificate.

Jaké jsou náklady na certifikaci?

Poplatek za certifikaci na 4 leté období. Pravidelná recertifikace je zahrnuta v ceně. IES certifikát pro absolventy si hradí studenti sami.

Existuje databáze certifikovaných škol?

Ano, zde můžete vyhledat certifikované instituce podle oblastí vzdělávání

Pro absolventy

Jak zjistím, jestli je moje škola certifikovaná?

Zeptejte se přímo vedení Vaší školy nebo nás kontaktujte na ies@ies-info.com.

K čemu mi bude certifikát IES a ICI?

Certifikáty Vám mohou pomoct při hledání práce ve své zemi nebo v cizině. Můžete je použít při hledání brigád či cestách do zahraničí (Work&Travel Program, zahraniční stáže, apod.)

Jakou mají certifikáty platnost?

Certifikáty mají neomezenou platnost. Můžete je použít i kdykoliv v budoucnu.

Kolik zaplatím za certifikáty IES a ICI?

Cenu Vám sdělí koordinátor IES/ICI na Vaší škole. Na některých školách je možné na certifikáty spořit již během studia.

Jak a kdy si můžu certifikáty objednat?

Certifikáty se objednávají pouze prostřednictvím Vaší školy při úspěšném ukončení studia. Lze je vydat i kdykoliv zpětně po ukončení studia.

Jak ověřím pravost certifikátu?

Z důvodu ochrany osobních dat (GDPR) seznam držitelů certifikátů on-line neuvádíme. Pokud potřebujete ověřit pravost certifikátu, kontaktujte nás na ies@ies-info.com.

Nenašli jste odpověď?